دهمین دوره

دبیر جشن: کیوان کثیریان

رئیس شورای مرکزی انجمن: جواد طوسی

تاریخ برگزاری: یک شنبه ۲۸ شهریور ماه ۱۳۹۵

محل برگزاری: تالار بهنام محمدی مرکز آفرینش ­های کانون پرورش فکری

مجری: منصور ضابطیان

کارگردان مراسم: میثم میرزایی

داوران: داوری آکادمی

همکاران جشن: شاهین امین، زهرا مشتاق، کامران ملکی، رضا درستکار، جعفر گودرزی، اسماعیل میهن دوست، منصوره وافری، میثم مزلقانی

هماهنگی رسانه ­ها: مهیار جوادی­ فر

نامزدهای دریافت تندیس دهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران(به ترتیب الفبا بر حسب نام فیلم)

بهترین فیلم:

ابد و یک روز، اژدها وارد می­شود، ایستاده در غبار، بادیگارد، برادرم خسرو، دختر، لانتوری، نفس، نیمرخ­ ها، وارونگی

بهترین کارگردانی:

سعید روستایی(ابد و یک روز)، مانی حقیقی(اژدها وارد می­شود)، محمد حسین مهدویان(ایستاده در غبار)، ابراهیم حاتمی­کیا(بادیگارد)، هومن سیدی(خشم و هیاهو)، رضا میرکریمی(دختر)، رضا درمیشیان(لانتوری)، نرگس آبیار(نفس)

بهترین فیلنامه:

سعید روستایی(ابد و یک روز)، مانی حقیقی(اژدها وارد می­شود)، محمد حسین مهدویان(ایستاده در غبار)، احسان بیگلری، پریسا هاشم­پور(برادرم خسرو)، آزیتا ایرایی(خانه ­ای در خیابان چهل و یکم)، مهران کاشانی(دختر)، رضا درمیشیان(لانتوری)، نرگس آبیار(نفس)

بهترین نقش اول مرد:

پیمان معادی(ابد و یک روز)، هادی حجازی­ فر(ایستاده در غبار)، پرویز پرستویی(بادیگارد)، شهاب حسینی(برادرم خسرو)، نوید محمدزاده(خشم و هیاهو)، فرهاد اصلانی(دختر)، مهدی هاشمی(سیانور)، نوید محمدزاده(لانتوری)

بهترین نقش اول زن:

پریناز ایزدیار(ابد و یک روز)، مهناز افشار(خانه ­ای در خیابان چهل و یکم)، طناز طباطبائی(خشم و هیاهو)، الهام کردا(به دنیا آمدن)، ماهور الوند(دختر)، لیلا حاتمی(من)، پانته ­آ پناهی­ ها(نفس)، سحر دولتشاهی(وارونگی)

بهترین نقش مکمل مرد:

حمیدرضا آذرنگ(آدت نمی­کنیم)، نوید محمدزاده(ابد و یک روز)، همایون غنی ­زاده(اژدها وارد می­شود)، محسن کیایی(بارکد)، ناصر هاشمی(برادرم خسرو)، اشکان خطیبی(سینما نیمکت)، آذرخش فراهانی(مالاریا)، امیر جدیدی(من)

بهترین نقش مکمل زن:

شیرین یزدان بخش(ابد و یک روز)، شبنم مقدمی(ابد و یک روز)، سارا بهرامی(خانه ­ای در خیابان چهل و یکم)، مریلا زارعی(دختر)، بهنوش طباطبائی(سیانور)، بهنوش بختیاری(من)، شبنم مقدمی(نفس)، رویا نونهالی(نیمرخ­ ها)

بهترین فیلم­برادری:

هومن بهنمش(اژدها وارد می­شود)، علی قاضی(ابد و یک روز)، هادی بهروز(ایستاده در غبار)، محمود کلاری(بادیگارد)، پیمان شادمان فر(خشم و هیاهو)، علیرضا برازنده(سیانور)، حمید خضوعی ابیانه(دختر)، اشکان اشکانی(لانتوری)

بهترین موسیقی متن:

امید رئیس دانا(ابد و یک روز)، کریستف رضایی(اژدها وارد می­شود)، حبیب خزایی­ فر(ایستاده در غبار)، کارن همایون­فر(بادیگارد)، نیما جعفری جوزانی(بارکد)، سپیده عبدالوهاب(به دنیا آمدن)، هایده صفی یاری(لانتوری)، سجاد پهلوان ­زاده(نفس)

بهترین تدوین:

بهرام دهقانی(ابد و یک روز)، هایده صفی یاری(اژدها وارد می­شود)، سجاد پهلوان­ زاده(ایستاده در غبار)، مهدی حسینی­ وند(بادیگارد)، نیما جعفری جوزانی(بارکد)، سپیده عبدالوهاب(به دنیا آمدن)، هایده صفی یاری(لانتوری)، سجاد پهلوان­ زاده(نفس)

بهترین طراحی صحنه و لباس:

محسن نصراللهی و غزاله معتمد(ابد و یک روز)، امیرحسین قدسی و نگار نعمتی(اژدها وارد می­شود)، محمدرضا شجاعی(ایستاده در غبار)، آیدین ظریف(سیانور)، اصغر نژاد ایمانی(نفس)

بهترین صدای فیلم:

امین میرشکاری و سید علیرضا علویان(ابد و یک روز)، داریوش صادقپور و امیرحسین قاسمی(اژدها وارد می­شود)، مهرشاد ملکوتی(ایستاده در غبار)، بهمن اردلان و سیدعلیرضا علویان(بادیگارد)، سعید بجنوردی و محمدرضا دلپاک و حسین مهدوی(لانتوری)

جایزه خلاقیت و استعداد درخشان(ویژه فیلم­سازان جوان فیلم اولی):

سعید روستایی(ابد و یک روز)، محمدحسین مهدویان(ایستاده در غبار)، احسان بیگلری(برادرم خسرو)، اکتای براهنی(پل خواب)، سروش محمدزاده(چهارشنبه)، حمیدرضا قربانی(خانه ­ای در خیابان چهل و یکم)، سهیل بیرقی(من)، مجید توکلی(متولد ۶۵)

بهترین دستاورد فنی:

سعید ملکان(طراح چهره پردازی ابد و یک روز)، عبدالله اسکندری(طراح چهره پردازی سه بعدی لانتوری)، ایمان کرمیان(جلوه ­های ویژه میدانی ایستاده در غبار)، سید هادی اسلامی( جلوه­ های بصری بادیگارد)، حسین جمشیدی گوهری(استفاده از تکنیک­ های انیمیشن نفس)، محسن روزبهانی(جلوه­ های ویژه میدانی بادیگارد)، مانی حقیقی(تیتراژ اژدها وارد می­شود)، امیررضا معتمدی(جلوه ­های بصری سینما نیمکت)

 

نامزدهای مستند کوتاه:

خون بازی(مصطفی شیری)، قارلی داملار(هایده مرادی)، کهریزک تجریش(آزادی رضاییان مقدم)

داوران: پیام مستوفی، گلاره محمدی، بهمن عبداللهی

نامزدهای مستند نیمه بلند:

بی­ شناسنامه­ ها(فرهاد ورهرام)، حصار(محمد صنگوری)، رویاهای غرق شده(فرشید اخلاقی­ پور)، محاکمه(سید احسان عمادی)، یک موسیقی­ دان فرانسوی در دربار قاجار(مهران پورمندان)

داوران: صوفیا نصراللهی، اکبر عبدالعلی ­زاده، سید رضا صائمی، محمدرضا لطفی، عدنان شاه طلایی

نامزدهای مستند بلند:

دینگو مارو(کامران حیدری)، رویاهای دم صبح(مهرداد اسکویی)، زمناکو(مهدی قربان­ پور)، فصل هرس(لقمان خالدی)

داوران: مینا اکبری، محسن آزرم، جلیل اکبری صحت، محمد حمزه­ ای

نامزدهای بخش شهید آوینی:

۱۵۷A (بهروز نورانی­ پور)، چشم جنگ(یوسف حاتمی­ کیا، محسن برجیان)، زمناکو(مهدی قربان ­پور)، شلمچه(محمدعلی فارسی)، طیب(مهدی مطهر، احمد کشاورز)

داوران: محمد دیندار، علی افشار، حمید باباوند، فرانک آرتا، پیمان شوقی