• صفحه خانگی
  • >
  • ویژه
  • >
  • محمدحسین مهدویان: جایزه منتقدان بیش از جوایز دیگر برایم ارزش دارد

محمدحسین مهدویان: جایزه منتقدان بیش از جوایز دیگر برایم ارزش دارد

محمدحسین مهدویان: جایزه منتقدان بیش از جوایز دیگر برایم ارزش دارد

کارگردان فیلم «ماجرای نیمروز»گفت: جایزه جشن منتقدان بیش از جوایز دیگر برایم ارزش دارد.
محمدحسین مهدویان کارگردان فیلم سینمایی «لاتاری» که سال گذشته نیز موفق به دریافت دیپلم افتخار از آکادمی جشن منتقدان برای فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» شده بود، در گفتگو با خبرنگار حوزه سینمای گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، با اشاره به این که آرای منتقدان برای فیلم‌سازان بسیار حائز اهمیت است، گفت: دیدگاه منتقدان برایم بسیار مهم است، اما نه این که برای خوشامد منتقدان فیلم بسازم. نگرش من در فیلمسازی انتخاب مضمونی است که به ساختنش علاقه دارم و مرا اقناع می‌کند؛ ضمن آن که ارتباط فیلمی که می‌سازم با مخاطب عام برایم اهمیت دارد.

کارگردان فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» درباره معیارهای آرمانی نقد یک اثر سینمایی، بیان کرد: دیدگاه منتقدان را دنبال می‌کنم، اما منتقد منتظر نمی‌ماند تا من فیلمساز تعیین کنم که چگونه فیلم مرا نقد کند و منتقد معیارهای خود را دارد که این معیارها می‌تواند درباره هر منتقدی متفاوت باشد. به نظرم همین امر به منتقد شخصیت مستقل می‌دهد که این استقلال بسیار اهمیت دارد.

مهدویان در ادامه جشن منتقدان را یک جشن صنفی مستقل دانست که فارغ از کسب جایزه و نتیجه آرای منتقدان درباره فیلم‌ها، می‌توان مطمئن بود که نتیجه آرا و نظرات یک تشکیلات صنفی و کاملاً مستقل است.

وی گفت: نکته مهم دیگر آن است که این جشن به شکل آکادمی برگزار می‌شود. البته ما شکل برگزاری آکادمی را در جشن خانه سینما نیز داریم، اما به نظرم به دلیل حضور اصناف مختلف بسیار بزرگ و شلوغ است و هنوز نتوانسته شکل واقعی خود را پیدا کند، اما در جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی، اعضای یک صنف مشارکت دارند و امکان مدیریت بهتر در آن وجود دارد. جشنی که همیشه به شکل منسجم و منظم برگزار می‌شود و در نتیجه، نتایج آن، جمع‌بندی آرای منتقدان درباره فیلم‌های مختلف است و همه علاقه‌مند به دانستن نتایج آرا هستند.

کارگردان فیلم سینمایی «لاتاری» با اشاره به این که سه بار با آخرین روزهای زمستان (نسخه سینمایی)، «ایستاده در غبار» و «ماجرای نیمروز» در جشن منتقدان حضور داشته و هر سه بار تندیس و دیپلم افتخار از جامعه منتقدان دریافت کرده است، اظهار کرد: از این که فیلم‌‌های من مورد توجه منتقدان قرار گرفت، خوشحالم و بسیار برایم خوشایند بود که از یک جشن کاملاً مستقل با ذهن‌ها و آدم‌های مستقل و فرهیخته مثل جامعه نویسندگان و منتقدان سینمایی به فیلم من توجه شده است. همیشه دو تندیس انجمن جلوی چشم من است و باید بگویم این جوایز بیشتر از جایزه دیگری حتی به اندازه سیمرغی که از جشنواره فیلم فجر دریافت کردم، برایم ارزش دارد.

وی در پایان گفت که امیدوار است امسال نیز جشن منتقدان به خوبی برگزار شود و جشن باشکوه و جذابی داشته باشیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *