نهمین دوره

دبیر جشن: کیوان کثیریان

رئیس شورای مرکزی انجمن: کیوان کثیریان

تاریخ برگزاری: یک شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۴

محل برگزاری: تالار بهنام محمدی مرکز آفرینش ­های کانون پرورش فکری

مجری: کامران ملکی

کارگردان مراسم: میثم میرزایی

داوران: داوری آکادمی

همکاران جشن: زهرا مشتاق، کامران ملکی، جعفر گودرزی، اسماعیل میهن دوست، منصوره وافری

امور اجرایی و گرافیک: گلاره محمدی با همکاری محمد نیک بخت

تقدیرها:

بزرگداشت هارون یشایایی با حضور ناصر تقوایی و احمدرضا درویش

بزرگداشت امید روحانی با حضور اصغر فرهادی و سعید عقیقی

بزرگداشت سیروس الوند با حضور علیرضا داوودنژاد، فریدون جیرانی، جواد طوسی و محسن سیف

گروه موسیقی: تواشیح گروه اسماء الحسنی و اجرای موسیقی مانی رهنما

جمعی از مهمانان حاضر: ناصر تقوایی، احمدرضا درویش، اصغر فرهادی، سعید عقیقی، علیرضا داودنژاد، فریدون جیرانی، جواد طوسی، محسن سیف، محمود کلاری، واروژ کریم مسیحی، جمشید هاشم ­پور، محمد سریر، علی قائم مقامی، رضا درستکار، حسین عرفانی، علی علائی، محمدرضا مویینی، چنگیز جلیلوند، عزیزالله حاجی مشهدی، لوریس چکناواریان، مسعود مهرابی، ناصر ممدوح، حسین جعفریان، عبدالله اسکندری، مجتبی راعی، شاپور عظیمی، محمود گبرلو، محمد علی سجادی، مینا اکبری، علیرضا خمسه، عباس یاری، حبیب رضایی، همایون ارشادی، آهو خردمند، رضا بابک، منوچهر شاهسواری، مهرزاد دانش، حمید فرخ­ نژاد، فرشته طائرپور، پوری بنایی، امیر جعفری، طناز طباطبایی، احمد طالبی نژاد، جواد مجابی، زهرا حاتمی، رضا کیانیان، همایون اسعدیان، حجت الله ایوبی، نصرت الله  وحدت، حسن فتحی، دکتر دهقانپور، قاسم قلی­پور، علی عباسی، هوشنگ گلمکانی، غلامرضا موسوی، علیرضا تابش، شادمهر راستین، فرهاد توحیدی و جهانبخش نورایی، مازیار میری، مرتضی رزاق کریمی، لوون هفتوان، سعید رشتیان، لیلا زارع، امیر پوریا، امید نجوان، سیروس گرجستانی، ملکه رنجبر، امیر حسین علم الهدی، پدرام اکبری، سعید پیردوست، نظام کیایی، حسن پورشیرازی، منصور لشگری قوچانی، مصطفی کیایی، نوید محمدزاده، مرضیه وفامهر، برزو ارجمند، ژیلا ایپکچی، جعفر صانعی مقدم، جلیل اکبری صحت، مسعود فروتن، مازیار شیخ محبوبی، ملیسا ذاکری، زینت رضا، مصطفی احمدی، رابعه مدنی، بیوک میرزایی، سونیا پوریامین، ستار اورکی، مسعود میمی، حجت قاسم ­زاده اصل، محمد حمزه­ ای، بهمن عبداللهی، اکبر عبدالعلی­ زاده، محمدرضا مقدسیان، حسین گیتی، همایون خسرو دهکردی، مانی باغبانی، محمد جعفری، مهدی میامی، اصغر نعیمی، ساعد سهیلی، نادر مقدس، مهدی جعفری، عباس جهانگیریان، اشکان خطیبی، راما قویدل، غلامرضا نامی، پانته آ پناهی­ ها، صالح میرزا آقایی، نیما جعفی جوزانی، یونس صباحی، فائزه عزیزخانی، اسماعیل میهن دوست، مهرداد صدیقیان، میثم مولایی، کاوه سجادی حسینی، حبیب ایل بیگی و………….

جوایز:

بهترین فیلم:

تندیس انجمن: در دنیای تو ساعت چند است؟

سایر نامزدها: چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت، خانه دختر، خداحافظی طولانی، رخ دیوانه، کوچه بی نام، من دیگو مارادونا هستم

اهداکنندگان جوایز: علی عباسی، هوشنگ گلمکانی، غلامرضا موسوی و علیرضا تابش

بهترین کارگردان:

تندیس انجمن: ابوالحسن داودی(رخ دیوانه)، (در غیاب داودی، پسرش فراز داودی این جایزه را دریافت کرد)

سایر نامزدها: بهرام توکلی (من دیگو مارادونا هستم)، وحید جلیلوند(چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت)، هومن سیدی( اعترافات ذهن خطرناک من)، مصطفی کیایی(عصر یخبندان)، فرزاد مؤتمن(خداحافظی طولانی)، صفی یزدانیان( در دنیای تو ساعت چند است؟)

اهداکنندگان جوایز: حسن فتحی، حمید دهقان پور و قاسم قلی­ پور

بهترین فیلنامه: 

تندیس انجمن: صفی یزدانیان( در دنیای تو ساعت چند است؟)

سایر نامزدها: بهرام توکلی( من دیگو مارادونا هستم)، علی زرنگار، وحید جلیلوند، حسین مهکام(چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت)، پرویز شهبازی(خانه دختر)، بهتاش صناعی­ ها و مریم مقدم(احتمال باران اسیدی)، اصغر عبداللهی(خداحافظی طولانی)، محمدرضا گوهری(رخ دیوانه)

اهداکنندگان جوایز: شادمهر راستین، فرهاد توحیدی و جهانبخش نورایی

بهترین بازیگر نقش اول زن:

تندیس انجمن: باران کوثری(کوچه بی نام)، (به دلیل مسافرت باران کوثری، پدرش جهانگیر کوثری این جایزه را دریافت کرد و مجری، متن ارسالی اورا خواند.)

دیپلم افتخار: مهتاب کرامتی(عصر یخبندان)

سایر نامزدها: گلاب آدینه( من دیگو مارادونا هستم)، لیلا حاتمی(در دنیای تو ساعت چند است؟)، لیلا زارع(شیفت شب)، نیکی کریمی(چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت)، فاطمه معتمد آریا(بهمن و یحیی سکوت نکرد)

اهداکنندگان جوایز: حمید فرخ نژاد، فرشته طائرپور و پوری بنایی

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

تندیس انجمن: سعید آقاخانی( خداحافظی طولانی)

سایر نامزدها: فرهاد اصلانی(کوچه بی نام)، (عصر یخبندان)، حامد بهداد(خانه دختر)، سیامک صفری(اعترافات ذهن خطرناک من)، رضا عطاران(نهنگ عنبر)، علی مصفا(در دنیای تو ساعت چند است؟)، شمس لنگرودی(احتمال باران اسیدی)

اهداکنندگان جوایز: امیر جعفری، طناز طباطبایی و احمد طالبی نژاد

جایزه خلاقیت در بازیگری:

تندیس انجمن: فرهاد اصلانی برای مجموعه آثار(عصر یخبندان، دوران عاشقی و کوچه بی نام)

اهداکنندگان جوایز: جواد مجابی، زهرا حاتمی و رضا کیانیان

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

تندیس انجمن: فرشته صدر عرفایی(کوچه بی نام)

دیپلم افتخار: سحر دولتشاهی(عصر یخبندان)

سایر نامزدها: سحر احمدپور(چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت)، پانته­آ پناهی­ ها(من دیگو مارادونا هستم)، میترا حجار(خداحافظی طولانی)، زهرا حاتمی(در دنیای تو ساعت چند است؟)، سحر دولتشاهی(شکاف)، مینا ساداتی(عصر یخبندان)

اهداکنندگان جوایز: علیرضا خمسه، عباس یاری، حبیب رضایی و همایون ارشادی

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

تندیس انجمن: هومن سیدی(من دیگو مارادونا هستم)

سایر نامزدها: برزو ارجمند(چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت)، فرهاد اصلانی(دوران عاشقی)، ساعد سهیلی(رخ دیوانه)، مجید صالحی(استراحت مطلق)، محسن کیایی(عصر یخبندان)، نوید محمدزاده(ناهید)

اهداکنندگان جوایز: آهو خردمند، رضا بابک، منوچهر شاهسواری و مهرزاد دانش

بهترین فیلم­برادری:

تندیس انجمن: علیرضا زرین دست(مزار شریف)

دیپلم افتخار: همایون پایور(در دنیای تو ساعت چند است؟)

سایر نامزدها: علیرضا برازنده(دوران عاشقی)، مهدی جعفری(عصر یخبندان)، پیمان شادمان فر(اعترافات ذهن خطرناک من)، محمود کلاری(مرگ ماهی)، فرشاد محمدی(رخ دیوانه)

اهداکنندگان جوایز: حسین جعفریان، عبدالله اسکندی، مجتبی راعی و شاپور عظیمی

بهترین موسیقی متن:

تندیس انجمن: کریستف رضاعی(در دنیای تو ساعت چند است؟)

سایر نامزدها: بامداد افشار(اعترافات ذهن خطرناک من)، ستار اورکی(دوران عاشقی)، امیر توسلی(نهنگ عنبر)، فردین خلعتبری(شکاف)، بهزاد عبدی(مزار شریف)، کارن همایون فر(رخ دیوانه و مری که اسب شد)

اهداکنندگان جوایز: لوریس چکناواریان، مسعود مهرابی و ناصر ممدوح

بهترین تدوین:

تندیس انجمن: بهرام دهقانی(رخ دیوانه و من دیگو مارادونا هستمذ)

سایر نامزدها: ژیلا ایپکچی(خداحافظی طولانی)، نیما جعفری جوزانی(عصر یخبندان)، حسین حسندوست(جامه دران)، فردین صاحب الزمانی(در دنیای تو ساعت چند است؟)، هایده صفی یاری(دوران عاشقی)، میثم مولایی(خانه دختر)

اهداکنندگان جوایز: محمدرضا مویینی، چنگیز جلیلوند و عزیزالله حاجی مشهدی

 جایزه بهترین دستاورد فنی:

تندیس انجمن: فراز اسکندری(تیتراژ فیلم رخ دیوانه)، محمود سماک باشی و سید علیرضا علویان(صدای فیلم من دیگو مارادونا هستم)، سعید ملکان(طراحی چهره ­پردازی فیلم­های مزار شریف، نهنگ عنبر، استراحت مطلق و چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت)

دیگر نامزدها: نظام کیایی و بهمن اردلان(صدای فیلم رخ دیوانه)، جواد مطوری(جلوه های بصری فیلم بهمن)، امیررضا معتمدی(جلوه ­های بصری فیلم مزار شریف)، مهرداد میر کیانی(طراحی چهره ­پردازی فیلم اعترافات ذهن خطرناک من)، محسن نصراللهی و رعنا امینی(طراحی صحنه و لباس فیلم اعترافات ذهن خطرناک من)، حسین جمشیدی گوهری(انیمیشن و تیتراژ فیلم طعم شیرین خیال)

اهداکنندگان جوایز: واروژ کریم مسیحی، جمشید هاشم­پور، محمد سریر، علی قائم مقامی، رضا درستکار، حسین عرفانی و علی علائی

جایزه خلاقیت و استعداد درخشان(ویژه فیلم­سازان جوان فیلم اولی):

تندیس انجمن: وحید جلیلوند(چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت)

دیپلم افتخار: بهتاش صناعی­ ها(احتمال باران اسیدی)، (در غیاب صناعی­ ها شمس لنگرودی این جایزه را دریافت کرد)

سایر نامزدها: کاوه ابراهیم ­پور(یحیی سکوت نکرد)، مصطفی احمدی(نزدیکتر)، آیدا پناهنده(ناهید)، فائزه عزیزخانی(روز مبادا)، راما قویدل(چاقی)

اهداکنندگان جوایز: محمود گبرلو، محمدعلی سجادی و مینا اکبری

بهترین فیلم مستند کوتاه:

تندیس انجمن: قاشق( جلال ویسی)

سایر نامزدها: ماریا(مهدی بمانی)، موگادیشو(مصطفی آتش مرد)

داوران: عزیزالله حاجی مشهدی، آذر محرابی، نسیم نجفی

اهداکنندگان جوایز: آذر محرابی، نسیم نجفی و پیروز کلانتری

بهترین فیلم مستند نیمه بلند:

تندیس انجمن: اهالی خیابان یکطرفه(مهدی باقری)

سایر نامزدها:آقای بیکار (علی هم راز)، آیدا در آینه شاملو (مختار شکری ­پور)، با خدا می­ رقصم (هوشنگ میرزایی)، عروسک­ ها نمی­دانند (نوا رضوانی)

داوران: جواد طوسی، محسن سیف، رضا درستکار

اهداکنندگان جوایز: شاهین امین، سحر عصرآزاد و ارد زند

بهترین فیلم مستند بلند:

تندیس انجمن: جایی برای زندگی(محسن استاد علی)

سایر نامزدها: آتلان(معین کریم الدینی)، حیات در رگ­ های سرد(فتح الله امیری)

داوران: سعید عقیقی، ناصر صفاریان، امیر پوریا

اهداکنندگان جوایز: ناصر صفاریان، غلامعباس فاضلی و علیرضا غفاری

بهترین پژوهش:

تندیس انجمن: اهالی خیابان یکطرفه(پژوهشگر: مهدی باقری)

سایر نامزدها:آتلان(پژوهشگران: معین کریم الدینی، فاطمه سرافراز)، حیات در رگ­های سرد(پژوهشگر: بهزاد فتحی نیا)

داوران: علیرضا بهنام، جعفر گودرزی و پوریا جهانشاد

اهداکنندگان جوایز: علیرضا بهنام،جعفر گودرزی و پوریا جهانشاد

بهترین فیلم­های بخش شهید آوینی و عاشورایی:

تندیس انجمن: ابرها در راهند(محمد علی فارسی)

دیپلم افتخار: مالکیه(محمد باقر شاهین)

دیگر نامزدها: آرزوی همه(علی قدیریان)، ابرها در راهند(محمد علی فارسی)، اتاق جنگ(مصطفی حریری)

داوران: حسین سلطان محمدی، محمد سلیمانی، خدایار قاقانی

اهداکنندگان جوایز: حسین سلطان محمدی، محمد سلیمانی، خدایار قاقانی و زهرا مشتاق