هفتمین دوره

دبیر جشن: علی علائی

رئیس انجمن: طهماسب صلح جو

تاریخ برگزاری: چهارشنبه ۲۵ دی ماه ۱۳۹۲

محل برگزاری: تالار ایوان شمس

مجری: کامران ملکی

داوران: داوری آکادمی

مدیر آکادمی: علی علائی

کارگردان مراسم: کیوان کثیریان

همکاران جشن: جواد طوسی، سحرعصرآزاد، اسماعیل میهن دوست

امور اجرایی و گرافیک: گلاره محمدی

تقدیرها:

بزرگداشت کیانوش عیاری به مناسبت بیست و پنجمین سال اکران آن سوی آتش با حضور مهدی هاشمی، هوشنگ گل مکانی و محمدعلی سجادی

بزرگداشت ایرج کریمی با حضور یاشار نورایی، طهماسب صلح ­جو، سعید عقیقی

بزرگداشت پرویز نوری با حضور مسعود کیمیایی و جواد طوسی

جمعی از مهمانان حاضر: دکتر حجت الله ایوبی، سیدرضا میرکریمی، محمد آفریده، شادمهر راستین، رخشان بنی اعتماد، منوچهر محمدی، هادی منبتی، حمید مدرسی، فرزاد موتمن، احمد طالبی نژاد، کامبوزیا پرتوی، فرامرز قریبیان، مازیار میری، علیرضا غفاری، کیومرث پوراحمد، محمدمهدی عسگرپور، فرشته طائرپور، مهناز افشار، عبدالله اسفندیاری، شاهین امین، محمد بزرگ نیا، مسعود مهرابی، علیرضا زرین دست، حسین جعفریان، عبدالله اسکندری، علیرضا رضاداد، محسن سیف، مرتضی رزاق کریمی، فرهاد توحیدی، علی اکبر قاضی نظام، غلامعباس فاضلی، امیر اثباتی، مهرزاد دانش، یاشار نورایی، طهماسب صلح­ جو، منوچهر محمدی، ترانه علیدوستی، سحر دولتشاهی، حمیدرضا آذرنگ، طناز طباطبایی، ستار اورکی، بهنام بهزادی، هایده صفی ­یاری، آتوسا قلم فرسایی، سعید ملکان، بهروز شعیبی، فرهاد اصلانی، مجید برزگر، مازیار میری، سعید عقیقی، مسعود کیمیایی، جواد طوسی، شهاب الدین عادل، قاسم قلی ­پور، مهدی نادری، جعفر صانعی مقدم، محمدآقازاده، آنا نعمتی، دکتر فرشید ابراهیمیان، مسعود فروتن، مجتبی میرطهماسب، پروین صفری، محمدصالح علاء، حسن فتحی، داریوش فرهنگ، فریدون صدیقی، طهماسب صلح­ جو، دکتر احمد توکلی، حسین معززی نیا، جهانبخش نورایی، تقی علی قلی ­زاده، تورج اصلانی، لیلا نقدپری، کیوان علی محمدی، امید بنکدار، پدرام اکبری، حبیب اسماعیلی، امیرحسین شریفی، عزیزالله حاجی مشهدی، زینت رضا، مهدی طباطبایی نژاد، دکتر محمدعلی حسین نژاد، خاطره اسدی، سروش صحت، همایون ارشادی، حسین سلطان محمدی، حسین ترابی، حسن مهدوی­فر، مینا ساداتی، کتایون شهابی، سعید رحمانی، جلیل اکبری صحت، مهدی شیرزاد، مصطفی احمدی، اکبر معززی، اسماعیل براری، علی احمدزاده، محمدتقی فهیم، خسرو امیر صادقی، تونی زرین دست، هادی محقق، عباس جهانگیریان، فرامرز روشنایی، رسول صادقی و…….

جوایز:

بهترین فیلم:

تندیس انجمن: دربند(امیر سماواتی)

دیپلم افتخار: پرویز(سعید آرمند)

سایر نامزدها: حوض نقاشی(منوچهر محمدی)، دهلیز(محمود رضوی)، قاعده تصادف(بهنام بهزادی)

اهداکنندگان جوایز: رخشان بنی اعتماد، منوچهر محمدی، هادی منبتی و حمید مدرسی

بهترین کارگردان:

تندیس انجمن: پرویز شهبازی(دربند)

سایر نامزدها: مجید برزگر(پرویز)، علیرضا داودنژاد(کلاس هنرپیشگی)، بهروز شعیبی(دهلیز)، مازیار میری(حوض نقاشی)

اهداکنندگان جوایز: مسعود کیمیایی، فرزاد موتمن و احمد طالبی نژاد

بهترین فیلنامه:

تندیس انجمن: دهلیز(علی اصغری)

سایر نامزدها: پرویز(مجید برزگر، حامد رجبی، بردیا یادگاری)، دربند(پرویز شهبازی)، سر به مهر(حمید نعمت الله، هادی مقدم دوست)، قاعده تصادف(بهنام بهزادی)

اهداکنندگان جوایز: کامبوزیا پرتوی و علیرضا غفاری

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

تندیس انجمن: رضاعطاران(دهلیز)

دیپلم افتخار: شهاب حسینی( حوض نقاشی)

سایر نامزدها: فرهاد اصلانی(به خاطر پونه)، حمید فرخ نژاد(استرداد)، لوون هفتوان(پرویز)

اهداکنندگان جوایز: فرامرز قریبیان، مازیار میری و حسین معززی­ نیا

بهترین بازیگر نقش اول زن:

تندیس انجمن: نازنین بیاتی( دربند)

سایر نامزدها: هانیه توسلی(دهلیز)، لیلا حاتمی(سر به مهر)، طناز طباطبایی(هیس!دخترها فریاد نمی ­زنند)، ترانه علیدوستی(آسمان زرد کم عمق)

اهداکنندگان جوایز: فرشته طائرپور، مهناز افشار و عبدالله اسفندیاری

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

تندیس انجمن:بابک حمیدیان(هیس! دخترها فریاد نمی­ زنند)

سایر نامزدها: حمیدرضا آذرنگ(آسمان زرد کم عمق)، امیر جعفری(قاعده تصادف)، رامبد جوان(گناهکاران)، یدالله شادمانی(خسته نباشید)

اهداکنندگان جوایز: کیومرث پوراحمد، محمدمهدی عسگرپور و شاهین امین

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

تندیس انجمن: پگاه آهنگرانی(دربند)

دیپلم افتخار: فرشته صدر عرفایی( حوض نقاشی)

سایر نامزدها: زهرا داوود نژاد(کلاس هنرپیشگی)، سحر دولتشاهی(آسمان زرد کم عمق)، مریلا زارعی(هیس!دخترها فریاد نمی­ زنند)

اهداکنندگان جوایز: محمد بزرگ­ نیا و مسعود مهرابی

بهترین فیلم­برادری:

تندیس انجمن: محمود کلاری(استرداد)

دیپلم افتخار: هومن بهمنش( دربند)

سایر نامزدها: محمد آلادپوش(حوض نقاشی)، علیرضا برازنده(جیب ­بر خیابان جنوبی)، پیمان شادمان فر(آسمان زرد کم عمق)

اهداکنندگان جوایز: علیرضا زرین دست و حسین جعفریان

بهترین موسیقی متن:

تندیس انجمن: حسین علیزاده(آسمان زرد کم عمق)، (در غیاب علیزاده که در سفر بود و به نمایندگی از او تندیس به ترانه علیدوستی اهدا شد)

سایر نامزدها: ستار اورکی(استرداد)، بهزاد عبدی(دهلیز)، کارن همایونفر(هیس! دخترها فریاد نمی­ زنند)، پیمان یزدانیان(جیب­ بر خیابان جنوبی)

اهداکنندگان جوایز: عبدالله اسکندری و علیرضا رضاداد

بهترین تدوین:

تندیس انجمن: بهرام دهقانی(آسمان زرد کم عمق)

سایر نامزدها: کیومرث پوراحمد(کلاس هنرپیشگی)، بهرام دهقانی(استرداد)، هایده صفی یاری(هیس! دخترها فریاد نمی ­زنند)، محمدرضا موئینی و میثم موئینی(جیب ­بر خیابان جنوبی)

اهداکنندگان جوایز: محسن سیف و مرتضی رزاق کریمی

جایزه خلاقیت و استعداد درخشان(ویژه فیلم­سازان جوان فیلم اولی):

تندیس انجمن: احسان عبدی پور(تنهای تنهای تنها)

سایر نامزدها: بهروز شعیبی(دهلیز)، علی کریم(من عاشق سپیده صبح­ام)، محسن قرایی و افشین هاشمی(خسته نیاشید)، هادی مقدم دوست(سر به مهر)

اهداکنندگان جوایز: فرهاد توحیدی، علی اکبر قاضی نظام و غلامعباس فاضلی

جایزه بهترین استفاده از دستاوردهای فنی:

تندیس انجمن: طراحی صحنه و لباس(آسمان زرد کم عمق) امیرحسین حداد

سایر نامزدها: طراحی صحنه و لباس(استرداد) ایرج رامین ­فر، جلوه­ های ویژه میدانی(استرداد) محسن روزبهانی، جلوه ­های ویژه بصری و انیمیشن(ترنج) امیر سحرخیز، طراحی صحنه و لباس(حوض نقاشی) آتوسا قلم فرسایی، طراحی چهره ­پردازی(آسمان زرد کم عمق) سعید ملکان

اهداکنندگان جوایز: امیر اثباتی و مهرزاد دانش