کامبوزیا پرتوی: فرصت تعامل منتقدان و فیلمسازان به وجود نیامده است

کامبوزیا پرتوی: فرصت تعامل منتقدان و فیلمسازان به وجود نیامده است

کارگردان فیلم سینمایی «کامیون»،با اشاره به اینکه منتقدان به شکل تخصصی با سینما آشنا هستند و‌ آرایی که نشان از نگاه تخصصی منتقدان و نویسندگان سینمایی داشته باشد، ارزشمند است، در عین حال گفت: باید فرصت تعامل میان منتقدان و فیلمسازان به وجود آید.
پرتوی: فرصت تعامل بین منتقدان و فیلمسازان به وجود نیامده است
کامبوزیا پرتوی در گفت وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا با اشاره به اهمیت آرای منتقدان در مسیر فیلمسازی سینماگران، اظهار داشت: منتقدان به شکل تخصصی با سینما آشنا هستند بنابراین باید شأن حرفه ای خود را حفظ کنند. که اگر این اتفاق نیفتند دیگر نمی توان گفت که همه منتقدان سینما را به سمت جلو هدایت می کنند و یا فیلمسازان متاثر از عقاید آنها هستند.
وی با اشاره به اینکه همواره مسائلی در جامعه منتقدان مطرح بوده که باید آسیب شناسی شود، افزود: به عنوان مثال گروهی از منتقدان معمولا از فردی خوششان می آید و او را بزرگ می کنند اما بعد از گذشت زمان متوجه می شویم که نگاه آنها سلیقه ای بوده و آن فرد تاثیری در سینما نداشته است و صرفا چون فیلمساز یکی از دوستان منتقد و هم سلیقه با او بوده، فیلمش با حمایت او روبه رو شده است.
نویسنده فیلم سینمایی «محمد رسوال الله (ص)» با بیان این که باید فرصت تعامل میان منتقدان و فیلمسازان به وجود بیاید، گفت: معمولا در جشنواره های بین المللی پس از نمایش فیلم نشست خبری برگزار می شود که برای پخش کننده حائز اهمیت است اما در ایران به نظرم نشست ها خیلی اهمیت ندارد.
پرتوی با اشاره به شرکت همه آثار نمایش داده شده در جشنواره ملی و جهانی فجر در جشن منتقدان، گفت: خوشحالم که همه فیلم ها بدون شرط داشتن پروانه نمایش و حتی عدم اکران عمومی در جشن منتقدان شرکت می کنند. این نشان دهنده استقلال صنف منتقدان و نویسندگان سینمایی است و امیدوارم درباره جشن خانه سینما هم این اتفاق بیفتد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *