یازدهمین دوره

دبیر جشن: جعفر گودرزی

رئیس شورای مرکزی انجمن: جواد طوسی

تاریخ برگزاری: پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶

محل برگزاری: تالار بهنام محمدی مرکز آفرینش ­های کانون پرورش فکری

مجری: فرزاد حسنی

مدیر هنری: میثم میرزایی

طراح پوستر: علی باقری

مدیر اجرایی: سیاوش حقیقی

مسئول آکادمی: علی علایی

نامزدها و برندگان

بهترین فیلم:
دیپلم افتخار: حمید نعمت الله برای رگ خواب
نامزدها: بدون تاریخ، بدون امضاء (علی جلیلوند)، رگ خواب (حمید نعمت الله)، خانه – ائو (اصغر یوسفی‌نژاد)، خفگی (فریدون جیرانی)، فراری (جهانگیر کوثری)، ماجرای نیمروز (سیدمحمود رضوی)، ویلایی‌ها (سعید ملکان)

بهترین کارگردانی:
تندیس: حمید نعمت الله (رگ خواب)
دیپلم افتخار: محمدحسین مهدویان (ماجرای نیمروز)

نامزدها: اصغر یوسفی‌نژاد (خانه – ائو)، حمید نعمت‌الله (رگ خواب)، علیرضا داوودنژاد (فراری)، فریدون جیرانی (خفگی)، محمدحسین مهدویان (ماجرای نیمروز)، وحید جلیلوند (بدون تاریخ، بدون امضاء)

بهترین فیلمنامه:
تندیس: معصومه بیات
نامزدها: ابراهیم امینی و محمدحسین مهدویان (ماجرای نیمروز)، اصغر یوسفی‌نژاد (خانه – ائو)، علی زرنگار و وحید جلیلوند (بدون تاریخ، بدون امضاء)، کامبوزیا پرتوی (فراری)، معصومه بیات (رگ خواب)، منیر قیدی و ارسلان امیری (ویلایی‌ها)

بهترین موسیقی متن:
تندیس: سهراب پورناظری (رگ خواب)
ستار اورکی (ویلایی‌ها)
نامزدها: سهراب پورناظری (رگ خواب)، کارن همایون‌فر (خفگی)، کریستف رضاعی (نگار)، یحیی سپهری شکیب (فراری)

بهترین طراحی صحنه و لباس:
تندیس: بهزاد جعفری طادی (ماجرای نیمروز)
نامزدها: امیرحسین قدسی و نگار نعمتی (نگار)، بهزاد جعفری طادی (ماجرای نیمروز)، محسن نصراللهی و مارال جیرانی (خفگی)، محمدرضا میرزامحمدی و آزاده قوام (رگ خواب)، مهدی موسوی و مه‌لقا ناقد (ویلایی‌ها)

بهترین فیلمبرداری:
تندیس: مسعود سلامی (خفه گی)
نامزدها: بهرام بدخشانی (نگار)، علی قاضی (ویلایی‌ها)، فرشاد محمدی (رگ خواب)، فرشاد محمدی (قاتل اهلی)، مسعود سلامی (خفگی)، هادی بهروز (ماجرای نیمروز)

بهترین تدوین:
تندیس: بهرام دهقانی (خفه گی)
دیپلم افتخار: سجاد پهلوان‌زاده (ماجرای نیمروز)
نامزدها: بهرام دهقانی (خفگی)، بهرام دهقانی (نگار)، حسن حسندوست (فراری)، سپیده عبدالوهاب (سد معبر)، سجاد پهلوان‌زاده (ماجرای نیمروز)، مهدی سعدی (رگ خواب)

بهترین چهره‌پردازی:
تندیس: محسن دارسنج (ماجرای نیمروز)
دیپلم افتخار: ایمان امیدواری (خفگی)
نامزدها: سعید ملکان (ویلایی‌ها)، سهند ترابی (رگ خواب)، عبدالله اسکندری (خوب، بد، جلف)، محسن دارسنج (ماجرای نیمروز)

جایزه خلاقیت و استعداد درخشان (ویژه فیلمسازان اول):
تندیس: اصغر یوسفی نژاد: ائو (خانه)
دیپلم افتخار: منیر قیدی (ویلایی‌ها)
نامزدها: اصغر یوسفی‌نژاد (خانه – ائو)، کاظم ملایی (کوپال)، کاوه صباغ‌زاده (ایتالیا ایتالیا)، محمدرضا خردمندان (بیست و یک روز بعد)، محمود غفاری (شماره ۱۷ سهیلا)، مرتضی علی عباس‌میرزایی (انزوا)، منیر قیدی (ویلایی‌ها)

بهترین بازیگر مرد نقش اول:
تندیس: حامد بهداد (سدمعبر)
دیپلم افتخار: کورش تهامی (رگ خواب)
نامزدها: امیر آقایی (بدون تاریخ، بدون امضاء)، حامد بهداد (سد معبر)، کورش تهامی (رگ خواب)، محسن تنابنده (فراری)، مهرداد صدیقیان (ماجرای نیمروز)، نوید محمدزاده (خفگی)

بهترین بازیگر زن نقش اول:
تندیس: لیلا حاتمی (رگ خواب)
دیپلم افتخار: ثریا قاسمی (ویلایی‌ها)
نامزدها: الناز شاکردوست (خفگی)، ثریا قاسمی (ویلایی‌ها)، زهرا داوودنژاد (شماره ۱۷ سهیلا)، سارا بهرامی(ایتالیا ایتالیا)، لیلا حاتمی (رگ خواب)، محدثه حیرت (خانه – ائو)

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:
تندیس: هادی حجازی فر (ماجرای نیمروز)
نامزدها: احمد مهرانفر (ماجرای نیمروز)، بهرام افشاری (کارگر ساده نیازمندیم)، پرویز پورحسینی (قاتل اهلی)، نادر فلاح (سد معبر)، نوید محمدزاده (بدون تاریخ، بدون امضاء)، هادی حجازی‌فر (ماجرای نیمروز)

بهترین بازیگر زن نقش مکمل:
تندیس: طناز طباطبایی (ویلایی‌ها)
نامزدها: زکیه بهبهانی (بدون تاریخ، بدون امضاء)، شبنم مقدمی (آباجان)، طناز طباطبایی (ویلایی‌ها)، گیتی قاسمی (سد معبر)، گیتی قاسمی (ویلایی‌ها)، ماهایا پطروسیان (خفگی)، مینا ساداتی (تابستان داغ)

تجلیل از: جمشید هاشم پور، گوهر خیراندیش و فرید مصطفوی.